FG-116 Blue Series

1,506.35 1,195.51


Slate Digital FG-116 Blue Vintage & Blue Modern FET Kompresörleri gerçekten harika ve hem eski hem de modern donanımda olmayan son derece kullanışlı yeni özellikler sunuyor.

  • FG-116 BLUE FET VINTAGE COMPRESSOR

FG-116 Blue Vintage, iki adet “rev A” FET kompresörünün sesini yeniden oluşturur. Her iki kompresör de zengin, renkli ve müzikal ses veriyor.

  • FG-116 BLUE FET MODERN COMPRESSOR

FG-116 Blue Modern, vintage tonun modern tonların topolojisiyle harmanlayan iki benzersiz devre sunan klasik FET kompresörünün özel bir revizyonudur.


Paylaş:

Slate Digital FG-116 Blue Vintage & Blue Modern FET Kompresörleri gerçekten harika ve hem eski hem de modern donanımda olmayan son derece kullanışlı yeni özellikler sunuyor.

FG-116 BLUE FET VINTAGE COMPRESSOR

FG-116 Blue Vintage, iki adet “rev A” FET kompresörünün sesini yeniden oluşturur. Her iki kompresör de zengin, renkli ve müzikal ses veriyor.

Devre 1, mavi şeritli FET kompresörlerini bu kadar ünlü yapan klasik “orta ileri” karaktere sahiptir. Özellikle üst orta kısımlara harika bir renk katıyor ve vokallere, baslara, davullara ve gitarlara sıcak bir duruş katıyor. Black 116’ya kıyasla, daha yumuşak bir üst ve alt uca sahip ve orta aralıktaki harmonik bozulma nedeniyle daha fazla eklemli geçişlere sahiptir.

Devre 2, güncellenmiş, yenilenmiş ve benzersiz müzikal bir sese sahip olan bir “rev A” ünitesinden modellenmiştir. Devre 1 ile karşılaştırıldığında, bu model çok daha büyük alt frekansa ve daha yumuşak orta ve yükseklere sahiptir, bu da onu davul odası mikrofonlarında ve daha büyük olması gereken ve Circuit 1’in orta kademe artırışını gerektirmeyen vokallerde oldukça çarpıcı hale getirir.

Her iki Devrenin de, alt frekanslarının sıkıştırılmamış olarak geçmesine izin veren ve bir davul veriyolunda gerçekten müzikal ses çıkarabilen bir Hi Pass Detective Filter vardır. Son olarak, Mix / Knob modülün içinde paralel compression yapmanıza izin verir, bu da bu tür bir compression kullanmak için ideal bir yoldur.

FG-116 BLUE FET MODERN COMPRESSOR

FG-116 Blue Modern, vintage tonun modern tonların topolojisiyle harmanlayan iki benzersiz devre sunan klasik FET kompresörünün özel bir revizyonudur. Çıkış transformatörleri, çıkışta saturation olmayacak şekilde temizlendi ve attack; donanımdan çok daha yavaş ayarlanarak transient artikülasyonu yaratılması için release parametresinden ayrı tutuldu. Blue Modern’in her iki devresi de hifi, güçlü, müzikal ve yine de FET kompresörlerini bu kadar ünlü yapan klasik agresif tonu elde edebilirler.

Devre 1, biraz ileriye dönük bir ses karakterine sahip olması açısından Vintage’a biraz benzer, ancak çok daha temiz ve daha bozulmamış haldedir. Attack yeterince yavaştır, bunun sebebi bu kompresörün en yavaş attack ve en hızlı relase parametresine sahip yakın davul mikrofonlarında bile harika ses çıkarması içindir. Baslarda aynı ayarda çok sinirli bir ses elde edebilirsiniz. Relase’i geri alarak, kick davulda harika duyulan sesi yakalamaya başlayacaksınız.

Devre 2, daha nefes alabilen ve daha güçlü bir alt frekansa ve üst uçta genel olarak daha yumuşak bir tepkiye sahip olacaktır. Hi Pass filtresi takılıyken davul veriyolunda kulağa harika geliyor ve bitmiş mixler bile bu müzikal kompresörden gerçekten faydalanabilir! Blue Modern ile, en yavaş ve en hızlı attack ile, daha sonra HP filtresi açıkken, onu tam mix’te kullanabilir ve yaklaşık 10db sıkıştırabilir, ardından mix düğmesini yaklaşık% 25’e geri çekerek ciddi bir şekilde inanılmaz enerji ve heyecan yakalayabilirsiniz. Bu ayar, tüm tarzlardaki birçok mix materyali için gerçekten harika olacak.


Marka

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“FG-116 Blue Series” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir